Wil je meer weten over onze samenwerking met Megekko? Check dan ons reviewbeleid.
Review: HyperX Alloy Rise
Links; Navigatie;Een nieuwe week, een nieuw toetsenbord in de review. In deze review gaan we de HyperX Alloy Rise bespreken. Dit is een 100% toetsenbord van HyperX met Red Linear-switches en is ook volledig te personaliseren door bijvoorbeeld gemakkelijk de switches te verwisselen, maar ook de bovenplaat van het toetsenbord en de badge aan de zijkant zijn te vervangen. Hiermee kan je een toetsenbord maken en aanpassen, volledig naar je eigen stijl.
De toetsaanslagen van dit toetsenbord zijn ook ‘boterzacht’ en door de 8000 Hz-pollingrate voelt het toetsenbord erg responsief aan. Al met al biedt de HyperX Alloy Rise een combinatie van aanpasbaarheid en prestaties, maar er is ruimte voor verbetering op het gebied van softwarefunctionaliteit en ergonomie. Zo zit er bijvoorbeeld geen polssteun bij, wat voor sommige mensen een nadeel kan zijn.
De prijs van de Alloy Rise valt in het middensegment; op het moment van schrijven kost deze € 144,95 bij onze webshoppartner Megekko. De Alloy Rise is ook verkrijgbaar in een 75%-formaat.
Hieronder treffen we de specificaties aan;
Specificaties | HyperX Alloy Rise |
---|---|
Verbinding | Wired - USB-C |
Polling rate | 8000 Hz |
Switch type | HyperX Red - Linear |
Actuatiekracht | 40gr |
Maximale travel distance | 4,0mm |
Actuation Point | Mechanical |
Backlight | RGB (16,777,216 colors) |
Onboard Memory | 10 profiles |
Anti-ghosting | 100% anti-ghosting |
Keycap materiaal | PBT keycaps |
Inhoud verpakking | - HyperX Alloy Rise - Detachable USB-C cable - Key Switch/Keycap Puller - Quick Start Guide |
Afmetingen | |
Lengte | 142mm |
Breedte | 454mm |
Hoogte | 50mm |
Gewicht | 1.3kg |
De doos van de HyperX is duidelijk met specificaties en compatibiliteit. De Alloy Rise is compatibel met PC en diverse gameconsoles. Op de doos zien we ook dat we te maken hebben met de red linear-switches van HyperX.
Achterop de doos vinden we verdere specificaties en het feit dat de top plate en badge aan de zijkant verwisselbaar zijn. Het toetsenbord komt verpakt in een soort stoffen hoesje in de doos.
Als we het toetsenbord verder uitpakken, zien we in de doos verder weinig extra’s. Enkel het toetsenbord, een USB-C-naar-USB-A-kabel, en de standaard boekjes met garantie-informatie. We zien ook dat de toetsen een beetje een ‘ruige’ textuur hebben. Deze voelt verder erg prettig aan en geeft het toetsenbord een mooi uiterlijk.
De badge aan de zijkant is vervangbaar, en daaronder zien we een kleine subtiele strook waar RGB-verlichting doorheen komt. Het toetsenbord is ook voorzien van drie mediaknoppen en een draaiknop. Hiermee zou je het systeemvolume kunnen dempen of aanpassen. De mediaknoppen spreken voor zich; deze zijn vooral handig met Spotify, bijvoorbeeld.
We zien dat de top cover van het toetsenbord magnetisch aan het toetsenbord vastgeplakt zit. Deze is daarom makkelijk te verwijderen en idem is de badge aan de zijkant. Deze zijn volgens HyperX te vervangen door andere covers en badges die via hun website verkrijgbaar zijn. Er zitten geen extra badges in de doos. We zien ook de ambient light-sensor die tussen de NUM-lock en PG-up-toets zit. Met de top cover valt deze eigenlijk niet op.
De tentacle controller houder op de foto’s en andere gaming accessoires zijn verkrijgbaar via Flakkee3D
De software van HyperX is supersimpel. Dit is dezelfde software als voor de Quadcast 2, Ngenuity. Je kan niet erg veel aanpassen, helaas. Voor de RGB-verlichting op dit toetsenbord kan je kiezen uit negen verschillende effecten. Deze zijn erg tof, maar niet overweldigend. De RGB-verlichting op dit toetsenbord is vrij subtiel. Niet heel erg fel, al komt deze in de avonduren wel beter tot zijn recht.
In de software kunnen we ook het gebruik van de ambient light sensor instellen. De RGB-verlichting zal dan automatisch in de avonduren minder fel worden en overdag bij meer licht wat harder branden. Uiteraard kan je de ambient light sensor ook uitzetten en zelf de helderheid van de RGB-verlichting bepalen, maar het feit dat er een ambient light sensor in dit toetsenbord zit, is wel bijzonder en heb ik nog niet veel gezien.
Verwacht ook geen uitgebreide functies; zo zijn enkel de toetsen te re-mappen en de FN-Layer aan te passen, maar niet het actuatiepunt of bijv. de mediatoetsen. Deze zijn niet te mappen naar een andere applicatie bijvoorbeeld.
Eerste indruk
De HyperX Alloy tikt echt superlekker. De HyperX Red Linear-switches voelen echt boterzacht aan. Ze maken ook geen geluid en zijn enorm smooth. Het enige geluid dat je hoort, is wanneer je tijdens het tikken de onderkant van de switch bereikt. Ook deze ’tok’ is erg prettig en klinkt fijn.
Switches
HyperX Red-switches zijn lineaire switches. Hun naam is afgeleid van het feit dat wanneer je ze indrukt, hun beweging slechts een lijn is. Ze hebben niet die “bump" die andere switches gebruiken om voelbare feedback te geven. Omdat lineaire schakelaars niet voorbij een bump hoeven te resetten om een herhaalde druk te detecteren, heb je het voordeel van de snelheid van deze switches als je iets speelt waarvoor je twee of drie keer moet tikken. De vloeiendere beweging van lineaire schakelaars maakt deze schakelaars ook stiller dan voelbare en klikkende schakelaars.
De switches van de Alloy Rise zijn verwisselbaar. Je kan het toetsenbord ook voorzien van de HyperX Aqua Tactile-switches. De HyperX Aqua-switches zijn tactiele switches. In tegenstelling tot lineaire schakelaars hebben ze een kleine bult in hun beweging die de gebruiker helpt bevestiging te krijgen van een toetsaanslag. Tactiele schakelaars vallen tussen klikkende schakelaars en lineaire schakelaars in, zowel qua luidheid als actuatiekracht. Ze worden verkozen door gamers die een snelle toetsschakelaar willen, maar nauwkeurigheid boven snelheid stellen.
De laatste keus die HyperX aanbiedt, zijn de blauwe, clicky switches. De HyperX Blue-switches zijn switches met aanzienlijke hoorbare en voelbare feedback. Omdat ze doorgaans een hogere actuatiekracht en hogere resetposities hebben, kunnen ze wat langzamer presteren in snelle tikscenario’s. Als je een gamer, schrijver of gewoon iemand bent die geniet van het bevredigende gevoel en de geluiden van klikkende schakelaars, zul je het vast niet erg vinden om dat beetje snelheid te verliezen. Persoonlijk vind ik de Red Linear-switches bijzonder goed en responsief en ze tikken erg lekker.
Meer informatie over de verschillende switches is hier te vinden. Mocht je de switches willen vervangen, dien je zelf voor de toetsentrekker te zorgen, al zijn deze met de hand ook wel verwijderbaar. HyperX voegt er in ieder geval geen bij in de doos.
Leuke extra’s
De badges aan de zijkant van het toetsenbord zijn, zoals eerder gemeld, vervangbaar. Hiervoor kun je op de website van HyperX shoppen. Een setje van vier verschillende batches kost je een kleine € 25,-. Een nieuwe top-cover is ook beschikbaar op de website, maar dit zijn allemaal losse accessoires. Mocht je bijvoorbeeld de top-cover willen vervangen en personaliseren, dan kan je kiezen voor een witte of een navy-blue variant. Deze kost op de website van HyperX momenteel € 49,99. Best een fors bedrag.
Als je het toetsenbord dus volledig wilt personaliseren naar eigen wens, dan ben je dus nog wel wat geld kwijt aan niet al te veel opties waar je uit kan kiezen. Als ik naar de Nederlandse website ga van HyperX, was een nieuwe top-cover voor de Alloy Rise op dit moment ook niet beschikbaar of verkrijgbaar via hun eigen site. Je wordt doorgestuurd naar de website van HP, waar deze te bestellen zijn.
Hier kan je de aanpasbare batches en top-cover via de website van HP bekijken. Daar zijn ze op het moment van schrijven wel op voorraad.
De HyperX Alloy Rise is een mechanisch gamingtoetsenbord dat zich onderscheidt door zijn aanpassingsmogelijkheden en hoogwaardige prestaties. Het is over het algemeen wel een rechttoe rechtaan toetsenbord. Met hot-swappable switches, magnetische bovenplaten en badges kunnen gebruikers het toetsenbord wel naar eigen voorkeur personaliseren.
De voorgesmeerde HyperX Linear Switches zorgen voor een soepele en responsieve type-ervaring, geschikt voor zowel hardcore gaming als dagelijks gebruik. De ambient light sensor past de RGB-verlichting automatisch aan op basis van de omgevingshelderheid. Hoewel de NGENUITY-software enige beperkingen kent in functionaliteit, biedt deze voldoende opties voor basisaanpassingen.
Het ontbreken van een polssteun kan voor sommige gebruikers een minpunt zijn, vooral tijdens langdurig gebruik. Desondanks biedt de HyperX Alloy Rise een solide combinatie van personalisatie, prestaties en bouwkwaliteit, waardoor het met een prijskaartje van € 144,95 een aantrekkelijke keuze kan zijn voor gamers.