Het officiële persbericht
Volgens een van de meest betrouwbare Intel-lekken zullen de aankomende Intel “Nova Lake" desktopprocessors 144 MB bLLC-cache bevatten om hun bestaande cacheconfiguratie te verbeteren en Intel een equivalent van AMD’s 3D V-Cache te geven voor verbeterde gaming. Intel gebruikt bLLC al in zijn “Clearwater Forest"-serverprocessors als passieve interposer, waarbij lokale cache onder actieve tegels wordt geïntegreerd, dus de opname ervan in een standaard gaming-chip zou een aanzienlijke prestatieverbetering kunnen opleveren. Zoals de nieuwe lek opmerkt, zal de bLLC-implementatie plaatsvinden op de rekenkaart, dus dicht bij de enorme kerncluster die Intel op het punt staat te introduceren.
De 52-core top-SKU is een tegelontwerp dat twee rekentegels koppelt aan een enkele SoC-tegel. Elke rekentegel bevat acht P-kernen op basis van “Coyote Cove" en 16 efficiënte E-kernen op basis van “Arctic Wolf", terwijl de SoC-tegel vier energiezuinige Arctic Wolf LPE-kernen bijdraagt. Dat geeft Nova Lake-S een configuratie van 16 P-cores, 32 E-cores en 4 LPE-cores, in totaal 52 cores voor de top-SKU, met varianten met één tegel die een optie met 28 cores bieden. Aangezien er twee computertiles zijn, vragen we ons af of Intel één 144 MB bLLC-blok voor de hele dual-tile-groep zal implementeren, of dat het twee 72 MB-blokken zullen worden.
Het “Nova Lake-S" desktopplatform zal naar verwachting de naam Intel Core Ultra 400-serie krijgen en zal beschikken over een aantal IP’s van de volgende generatie. Dit omvat de NPU 6, die volgens geruchten tot 74 INT8 TOPS kan bereiken. Daarnaast omvatten belangrijke platformwijzigingen de ondersteuning en herintroductie van de AVX-512-subset en de AVX10.2-superset. Deze ontwikkeling maakt een einde aan maandenlange geruchten dat Nova Lake geen ondersteuning zou bieden voor AVX10.2 en andere geavanceerde x86-technologieën zoals APX/AMX. Ten slotte zal Intel Xe3P GPU IP gebruiken, in verschillende varianten.
Bronnen: TechPowerUp, Jaykihn on X, VideoCardz




