Review: Assassin set - Assassin’s Creed Shadows - Lexip x Ubisoft
Links; Navigatie;Met de komst van Ubisoft’s gloednieuwe Assassin’s Creed Shadows op 20 maart 2025 weet het merk Lexip een interessante samenwerking aan te gaan.
TechGaming kennende gaat het dan veelal om hardware, waar we de combinatie van hardware en gaming maar al te goed kunnen waarderen. Zo komt Lexip met een collectie aan diverse bundles, bestaande uit randapparatuur met een oosters tintje. In sommige bundles wordt de game meegeleverd.
In deze review maak je kennis met de Assassin set, bestaande uit de game voor op de PC, een headset en een controller. De Assassin set is verkrijgbaar voor 159,90 euro via Lexips eigen website.
Assassin set - Assassin’s Creed Shadows – Lexip x Ubisoft |
---|
Controller |
Compatible with PS4™, Switch™, Android™, iOS™ and PC |
Connection via USB dongle (supplied) range up to 6 metres |
Dual vibration |
1 directional cross |
2 analog sticks |
14 buttons: 4 main buttons with enhanced feedback, 2 clickable analog sticks, 3 operation buttons (home, option, share), 1 touchpad button |
4 programmable rear paddles |
300 mAh battery |
USB type C charging |
Headset |
Wireless compatibility with PS4™, PS5™, Nintendo™ Switch™, PC, Mac, Android, iOS via Bluetooth® 5.4 or dongle |
Wired compatibility with all platforms featuring a 3.5 mm jack plug |
2.4 GHz wireless communication, ultra-low latency via supplied USB dongle |
1000 mAh Li-ion battery |
Volume control on headphones |
Red LED lighting |
2-axis rotatable circumaural headphones with 50 mm drivers |
Detachable micro-flexible stem, with anti-pop windscreen |
Padded, adjustable headband |
Japanse invloed
De Assassin set van Lexip laat je kennismaken met de Japanse sfeer van de game. Elementen uit de geschiedenis van het oude Japan maken de set een one-of-a-kind.
De meegeleverde controller is compatibel met de PlayStation 4, Nintendo Switch, Android, iOS en PC. De meegeleverde draadloze USB-dongle biedt connectiviteit tot 6 meter.
De headset is compatibel met de PlayStation 4 en 5, Nintendo Switch, Android, iOS, Bluetooth 5.4, PC en Mac. Deze kan gebruikt worden in combinatie met de meegeleverde USB-dongle en middels een 3,5 mm jack-aansluiting. De USB-dongle voorziet in een 2,4 GHz-verbinding. Intern is er een 1000 mAh-batterij aanwezig, die moet voorzien in circa 28 uur batterijduur.
Verder voorziet Lexip de headset van 50 mm drivers. Overigens heeft de controller een 300 mAh-batterij die oplaadbaar is middels USB Type-C.
Lexip heeft ons van de Assassin set nummer 149 van de 200 toegestuurd. Uit deze kartonnen verpakking onthult zich de productverpakking, waar we direct in de Japanse sferen worden meegenomen. De Assassin set bestaat uit een digitale kopie van de PC-game, de controller en de headset. Een set zoals deze voelt toch altijd speciaal in de handen. Redactielid Dennis wacht al maanden met enig enthousiasme op deze game. We hebben hem dan ook blij gemaakt met de meegeleverde licentiecode.
In de verpakking maken we kennis met diverse accessoires. Zo zit er een pamflet bij met de volledige line-up aan Lexip x Ubisoft - Assassin’s Creed Shadows sets. We zijn overigens erg benieuwd naar het mechanische toetsenbord. Verder bestaan de accessoires uit een korte handleiding, de gamecode en een koker met rolbanner.
Controller
Laten we eerst eens kennismaken met de controller. De Japanse sfeer samen met het Assassin’s Creed logo siert op de voorzijde. Vrijwel ieder element van de controller is voorzien van een visuele upgrade met Japanse invloeden. Het siert de controller wat ons betreft maar al te goed. Overigens valt hetzelfde te zeggen over de headset; de set complimenteert elkaar.
De controller is qua ontwerp gebaseerd op een PlayStation 5 controller - goed herkenbaar. Opvallend genoeg is de controller niet compatibel met de PlayStation 5; wel met de PlayStation 4.
Totaal telt de controller veertien knoppen: vier actietoetsen (met extra feedback), twee analoge sticks, de richtingstoetsen, drie algemene knoppen (home, opties en delen) en de centrale touchpad. Verder vinden we bovenop de controller de L- en R (1 + 2) knoppen en vier knoppen op de achterzijde.
Voor het opladen van de controller levert Lexip een USB Type-A naar USB Type-C kabel mee. De meegeleverde USB-dongle is ook in Japanse sfeer, deze is redelijk groot.
Headset
Wat ons betreft steelt de headset qua ontwerp de show. De hoofdband en oorstukken zijn geweldig afgewerkt. Kwalitatief voelt deze wat betrouwbaarder dan de controller. Bij de headset zit een USB Type-A naar USB Type-C kabel voor het opladen, een 3,5 mm kabel en een USB-dongle.
Op het linker oorstuk siert een springende assassin. Deze zijde van de headset is egaal zonder knoppen of invoerstukken. Op het rechter oorstuk zitten een vijftal knoppen, bestaande uit een powerknop, een dempknop voor de microfoon, een volume + en - knop en een LED-knop voor het in- en uitschakelen van de rode verlichting op de oorstukken.
Verder is er een USB Type-C aansluiting aanwezig voor het opladen van de headset en een microfooningang. De microfoon is afneembaar en voorzien van een popfilter.
De set
De set komt mooi uit de verf, daar kan Tecco van Megekko over meepraten. Details zijn aandachtig verzorgd, waar de bouwkwaliteit naar onze mening nét wat beter is op de headset ten opzichte van de controller. Met name het directe contact met de rubberen afwerking (details) op de lange termijn baart ons kleine zorg.
De controller voelt vertrouwd aan als de Dual Sense controller van de PlayStation 5. Qua design ziet de controller er episch uit; dit levert de controller ook in de praktijk. Wel zijn we wat sceptisch over de afwerking van de controller. De rubberen elementen rondom de grepen zijn licht voelbaar, dan wel zacht tijdens gebruik. Wel is hier de zorg dat dit op langere termijn los zal laten, zeker als we kijken dat deze delen verlijmd zijn.
Rondom sommige randjes op de controller zien we lichtjes lijmresten, iets minder chique. De extra feedback op de actietoetsen voelt erg fijn aan, dit is echt een verbetering ten opzichte van de Dual Sense controller van de PlayStation 5.
De langere L- en R 2 knoppen geven wat extra vrijheid als het om triggeren gaat. De vier knoppen op de achterzijde van de controller zijn een mooie extra. Wanneer verbonden met Steam, kan je eenvoudig de knoppen modificeren naar wens.
De meegeleverde USB-dongle voor de controller is naar onze beleving wat groot. De controller werkt enkel in combinatie met de USB-dongle, dus er is geen Bluetooth-connectiviteit aanwezig.
Over de headset zijn we positiever. De afwerking is strakker, waarmee de algehele bouwkwaliteit beter doet aanvoelen. De oorstukken ogen heel chique, waar het samenspel tussen de hoofdband geweldig doet ogen. Op de hoofdband komen we een sierlijk Assassin’s Creed logo tegen, vervaardigd van kunststof. Qua detail is dit een mooie toevoeging, hoewel de materiaalkeuze naar ons idee nog wat deftiger kan.
De oorkussens hebben een zacht gevoel en sluiten de oren goed af. De geluidskwaliteit is eerlijk gezegd beter dan verwacht. De bass levert een goede impact, hoewel dit op een hoger volume wel wat overheersend is. De opnamekwaliteit van de aanwezige microfoon is voldoende tot goed te noemen.
De Assassin set van Lexip x Ubisoft ter ere van Assassin’s Creed Shadows is een Japans pareltje om te zien. Hieronder lees je onze eindconclusie.
Als je nu al in je kimono klaarzit voor Assassin’s Creed Shadows, dan is de Assassin set van Lexip een geweldige set aan randapparatuur. De inhoud van de Assassin set bestaat uit een gamecode, een controller en een headset. De gamecode is inmiddels in het bezit van redactielid Dennis: hij zit écht in zijn kimono klaar.
Maar goed: we willen een bondige en snelle aanval leveren in deze conclusie. Is de Assassin set het overwegen waard? Voor 159,90 euro (minus de gamecode) met een gemiddelde prijs van 50 tot 60 euro, koop je een controller en headset voor gemiddeld 100 tot 110 euro. Dat is naar ons inziens niet te veel geld. De bouwkwaliteit en afwerking is wat twijfelachtig en jammer genoeg niet compatibel met de PlayStation 5. Verder ben je vrij als een assassin met de controller en de headset.
Voor de 100 tot 110 euro krijg je een uniek stukje randapparatuur. Voor de Assassin’s Creed fanaat is dit (W)Valhalla; daarmee belandden we bijna in een andere game. Oprecht: er zijn wat aandachtspunten, maar in de basis krijg je écht wel waar voor je geld met een uniek randje.