Review: Hator Darkside 3 - White
Links; Navigatie;
Met de Darkside 3 verwelkomen we de eerste Hator-gamestoel op kantoor. De Darkside 3 heeft een hybride kunstleerafwerking in het zwart en wit. Dan kun je ook nog kiezen tussen een middel- en grootformaat. Het middelgrote formaat aangeduid met ‘M’, heeft een wat compacter zitvlak en heeft een maximaal belastbaar gewicht van 100 kilogram. Zijn grotere broer, aangeduid met ‘L’, is wat breder op het zitvlak en heeft een wat hoger maximaal belastbaar gewicht van 110 kilogram.
In deze review bekijken we de Darkside 3 afgewerkt in het wit. Het betreft het middel ‘M-model’, dat nipt compacter is. Goed om te weten is dat Hator inmiddels een flinke line-up heeft aan gamestoelen. Er is van de Darkside 3 ook nog een Pro-model en gestoffeerde variant. De volledige line-up is op deze landingspagina te vinden. Op het moment van schrijven kost de Hator Darkside 3 € 289,- via Hators eigen website.

Een overzicht van de specificaties:
| Hator Darkside 3 - White | |
|---|---|
| Technical details | |
| Frame's material | Steel |
| Cover's material | HybridFiber leatherette |
| Mechanism | Tilt |
| Gaslift | SGS Class 4 certified |
| Armrests | ergonomic, 2D |
| Base | Reinforced 5 beam base made from armored PU |
| Core material | One structure high density InfuseFoam |
| Casters size | 65 mm |
| Casters material | Polyurethane |
| Backrest adjustment angle | 170° |
| Pillows | lumbar and head (with magnetic attachment) |
| Max supported weight | |
| Size M | Up to 100 Kg |
| Size L | Up to 110 Kg |
| Chair weight M | 21.5 Kg |
| Chair weight L | 22.5 Kg |

De Darkside 3 komt met een duidelijke verpakking. Op de zijkanten krijg je een korte impressie van de inhoud. Zodra we de verpakking openen, krijgen we als eerste een handleiding gepresenteerd. Deze bestaat uit een stappenplan inclusief foto’s. De verpakkingsinhoud bestaat uit drie lagen.
De Darkside 3 komt met twee losse armsteunen, een klasse 4-gasveer, smeermiddel, een gasveer-cover, de stoelbasis, een inbussleutel met schroeven, 65mm-wielen en een kunststof wielbasis.
De vijf 65m-wielen duw je eenvoudig in de kunststof wielbasis, waarna je de gasveer in het hart van de stoelbasis laat zakken. De gasveer-cover zakt eenvoudig over de gasveer, zodat deze afgeschermd is en voorkomt dat er smeermiddel op je kleding komt.
De zuiver witte kleur op het zitvlak springt er heerlijk uit. De stoel valt op kantoor erg op tussen de veelal met zwart beklede stoelen. Aan de linkerzijde is de hendel voor de kantelfunctie te vinden. De Darkside 3 is kantelbaar tot 170 graden, wat best indrukwekkend is. We komen veel gamestoelen tegen die tot 125 graden kantelbaar zijn.
De rugsteun heeft een deftige stiksel afwerking. Ter hoogte van de hoofdsteun vinden we het Hator-woordmerk. Aan de achterzijde zit een NFC-chip. Hiermee kan je meer leren over deze gamestoel en volledig eigen maken.

Het zitvlak is op de onderzijde voorzien van een groen met gele kleursamenstelling. De schroefgaten voor de armsteunen en stoelbasis zijn zichtbaar. Het plaatsen van de armsteunen verloopt eenvoudig met de meegeleverde inbussleutel en bijhorende schroeven. Iedere armsteun verlangt vier schroeven, waarna deze volledig gemonteerd is.
De stoelbasis heeft een duidelijke pijlindicator voor de juiste montagerichting. Deze monteer je met de pijl richting de voorzijde van het zitvlak. Montage verlangt een viertal schroeven. Hierna is de basis gereed om te plaatsen op het onderstel, bestaande uit de 65mm-wielen, de wielbasis, de gasveer met bijhorende cover.
De rugsteun klem je tussen de metalenhouders van het zitvlak. Waarna je deze op zijn plaats houdt met een tweetal schroeven. Tijdens montage moesten we even zoeken en goed uitlijnen, iets wat niet direct in één keer soepel ging. We hebben de schroeven om-en-om vastgedraaid, zodat de rugsteun netjes op zijn plaats blijft. Overigens levert Hator ook kunststofkappen mee met magneten. Deze schermen de metalenhouders netjes af. Daarmee krijgt het geheel een strak uiterlijk.
De zwarte onderdelen in samenhang met het witte uiterlijk misstaan de Darkside 3 zeer zeker niet. We vinden op de rand nog een knipoog naar het geboorteland van het merk: Oekraïne.
De meegeleverde kussens voor hoofd en rug zijn een meerwaarde voor de Darkside 3. Deze bestaan uit een zogenoemde “ChillFoam". Dit is een traagschuim dat zich zet naar het lichaam. De Darkside 3 heeft geen verstelbaar lendensysteem; echter, het rugkussen levert dit comfort. De kussens zijn magnetisch en zijn in positie te verstellen op de stoel. De fluweelzachte afwerking geeft de stoel eigenlijk nét dat stukje extra, waarmee Hator zich onderscheidt.

Ontwerp
De Darkside 3 heeft een kenmerkende uitstraling als gamestoel. Het ontwerp doet niet direct iets bijzonders, maar oogt met de stiksel afwerking op de rugsteun deftig. Vooral de witte variant die we in deze review bespreken, springt er lekker uit. Gezien het prijspunt van de Darkside 3 zit het ontwerp gewoon goed in de prijs. Er is weliswaar veel kunststof te vinden op de stoel, waaronder de wielbasis, maar vanuit een prijstechnisch oogpunt is dit prima gedoogd.
De kunststofkappen op de zijkant van de rugsteun sluiten magnetisch aan, zitten stevig en geven de stoel een deftig uiterlijk vanaf de zijkant. Ook tijdens gebruik blijven deze kappen netjes op hun plaats zitten. De armsteunen zijn redelijk rechttoe rechtaan qua ontwerp.
Het uiterlijk zit in de prijs-kwaliteitverhouding ‘letterlijk’ goed op zijn plaats. Sommige aspecten zoals afwerking kunnen en mogen wat beter. Dit zie je beter waar diverse elementen (componenten) van de stoel samenkomen, maar ook bij stiksels, sommige naadafwerkingen en de ritssluiting.
Zitcomfort
Een mooie eigenschap van de Darkside 3 is de kantelfunctie tot 170 graden. Hiermee kan je de stoel in ‘rustmodus’ plaatsen en daadwerkelijk een powernap doen. Erg fijn als je het ons vraagt! De Darkside 3 is zoals hierboven al vermeld een kenmerkende gamestoel als het om ontwerp gaat. De upgrade? De meegeleverde kussens voor rug en hoofd. Deze zijn magnetisch en ook nog eens verstelbaar in hoogte op de stoel. Je kan dus spelen met de positie van het hoofd- en rugkussen, iets wat erg fijn is vanuit ergonomisch oogpunt. Daarmee maakt de Darkside 3 zich toegankelijker voor verschillende lengtes.
De kussens zijn met de “ChillFoam"-inhoud comfortabel te noemen. De fluweelzachte afwerking voelt ook nog eens erg fijn aan. De Darkside 3 scoort zonder kussens een comfort dat voldoende te noemen is. Met kussens tilt de stoel dit van voldoende naar goed. Afsluitend rolt de stoel lekker door het kantoor en leveren de armsteunen goede ondersteuning voor de fanatieke gamesessies.

De Darkside 3 is de eerste gamestoel van Hator waar we kennis mee mogen maken. Onze bevindingen? Dat lees je in deze conclusie.
De Darkside 3 heeft wat ons betreft een schappelijke prijs die op het moment van schrijven gemiddeld rond de € 289,- kost. Voor dat geld krijg je in de basis een degelijke stoel. Pragmatische zaken daarin zijn: zit lekker, rolt lekker en vinkt de basiseigenschappen zoals verstelbaarheid van de rugsteun tot 170 graden en armsteunen goed af. Kortom: de stoel is voor het geld compleet te noemen.
Een zeer aangename toevoeging zijn de meegeleverde kussens voor rug en hoofd. De lendenondersteuning van het rugkussen is comfortabel te noemen. Beide kussens zijn doordacht te plaatsen op de Darkside 3 met de geïntegreerde magneten; een mooie oplossing van Hator.
Wanneer je niet direct € 400,- tot € 500,- wilt spenderen, is de Darkside 3 gamestoel een prima alternatief binnen een specifiek budget. Het monteren verlangt wat meer schroeven en inspanning dan de gemiddelde Noblechairs- of DXRACER-gamestoel. Ook zien we wat kleine kwaliteitsverschillen in afwerking. Dit gaat dan om stiksels, naden en de ritssluiting.
Bekijken we het globaal: dan koop je met de Darkside 3 een pracht gamestoel voor het geld. De meegeleverde kussens zijn een duidelijke meerwaarde bij deze gamestoel.








